Šodien vārdadienas svin Polijā: Haliny Marianna ; Latvijā: Imants Ingars Intars Rimants
01. jūlijs 2022. gads, piektdiena Latvijā: ,  Polijā :
Ieiet
Reklama
Foto galerija
Mūsu forums
Temats:
meklējam grāmatvedi ar poļu valodu
Ziņojums:
Labdien! Meklējam grāmatvedi uz pilnu vai nepilnu slodzi ar poļu valodas
Pievienojis:
gints, 19-05-2020, 05:24
 Aptakaļ pie ziņu saraksta
Tukuma Poļu biedrības aktivitātes
Skatīta: 4234
Pievienots: 2014-11-11 17:08
7.-8. augustā 2014.g. tika realizēts projekts par BIO lauksaimniecību. Mūsu biedri un Poļu viesi apmeklēja BIO z/s „Gaiķi” Slampes pagastā (dārzeņi, ogas, garšaugu un ārstniecības augu kolekcija, ogu un dārzeņu pārstrāde), BIO z/s „Geidas” Džūkstes pag. (piens, graudi), BIO z/s „Kūdrāji” Aizputes pag. ( piens, gaļa, dārzeņi, graudi, milti, putraimi).

Visas saimniecības ražo veselīgus un dabīgus pārtikas produktus, kas audzēti pēc BIO vai Biodinamiskajām metodēm, neizmantojot ķimikālijas, bet rūpējoties par augsnes un augu dabisko auglības spēku.
Notika produktu degustācijas, z/s īpašnieki stāstīja par BIO saimniekošanu, par savu pieredzi, par BIO lauksaimniecības nozīmi Latvijā.
Negaidīts un neplānots turpinājums šim projektam bija š.g.10.09., kad BIO z/s „Gaiķos” Slampes pagastā pie mūsu biedrības aktīvistes H.Kokorevičas ieradās no Polijas delegācija- 20 zinātnieki par BIO lauksaimniecību. Arī Tukuma Poļu biedrība iesaistījās šajā pasākumā. Poļu viesus sagaidījām ar latviešu tautas dziesmām folkloras kopas „Milzkalnieki” izpildījumā. Kopīgi dziedājām poļu valodā poļu tautas dziesmas. Pastāstījām par BIO saimniecībām mūsu novadā, par realizēto projektu; nodibinājām kontaktus.